جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

چگونه یک مجله مناسب برای انتشار مقاله خود پیدا کنیم؟ (3)

  در ادامه ی پست های قبلی یکی دیگر از روش های پیدا کردن ژورنال مناسب رو، که خودم هم خیلی بیشتر از سایر روش ها می پسندم، خدمتتون معرفی می کنم.

  همانطور که می دانید وب سایت Scimago یکی از معتبر ترین منابع رده بندی (Ranking) مجلات علمی و کشور ها می باشد که در بسیاری از خبر ها و گزارشات به رده بندی های این سایت استناد می شود. شما می توانید با مراجعه به این وب سایت و قسمت Journal Rankings ژورنال مورد نظر خودتون رو بر اساس رده بندی و رتبه علمی پیدا کنید. بعد از ورود به این بخش شما می توانید حوزه علمی (برای مثال پزشکی) مورد نظرتون رو انتخاب کنید و در مرحله بعد یک زمینه خاص از اون حوزه (برای مثال گوش و حلق و بینی) رو انتخاب کنید. با این روش این وب سایت تمامی مجلات این رشته رو که در Scimago نمایه هستند به ترتیب کیفیت برای شما نمایش می دهد.

  از مزیت های این روش این است که شما مطمئن هستید تقریبا هیچ مجله ای رو در حیطه ی مورد نظرتون از دست نداده و اینکه با رده بندی و درجه کیفیت مجلات هم آشنا می شوید. اما می بایست برای مطلع شدن از نمایه ها (Indexing) مجله مورد نظرتون و یا ضریب تاثیر (Impact Factor) اون به صفحه اصلی مجله مراجعه کنید. لازم به ذکر است که رتبه بندی مجلات و کشور ها در این وب سایت بر اساس معیار SJR صورت می گیرد.


  این مطلب تا کنون 79 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 29 مرداد 1394
  منبع
  برچسب ها : بندی ,سایت ,مجله ,مورد ,مجلات ,پیدا ,مورد نظرتون ,انتخاب کنید ,برای مثال ,
  چگونه یک مجله مناسب برای انتشار مقاله خود پیدا کنیم؟ (3)

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر